Projekty

Náš spolek je realizátorem projektu 00880/2020/RRC „Podpora agroturistiky a zážitkové turistiky v Razové“ spolufinancovaného Moravskoslezským krajem. Projekt nám umožnil vybudovat kvalitnější zázemí pro zážitkové aktivity, které bychom rádi nabídli turistům, jež zavítají sem na přehradu Slezská Harta.

Přeměna stávajícího nevyhovujícího přístřešku ve větší multifunkční zázemí umožnila – díky větší nezávislosti na počasí (při aktivitách jsme chráněni před prudkým sluncem i deštěm) – výrazné prodloužení aktivní sezóny pro návštěvníky a implementaci nových zážitkových aktivit pro veřejnost. Prodloužení sezóny nám umožní přivítat větší počet návštěvníků. Součástí přístřešku je také větší a bezpečnější kryté úvaziště pro koně.

Turistické zázemí jsme také dovybavili rychlovarnou konvicí, odpadkovým košem, sendvičovačem, konvicí na kávu, plastovými sety lavic a stolu a stojanem na kola.

Pro nově vzniklé zážitkové aktivity jsme pořídili funkční dřevěné makety zvířat, umožňující zvýšení intenzity prožitku realizovaného zážitku. Tyto dřevěná zvířata budou mimo realizované aktivity volně přístupné dětským návštěvníkům pod dozorem rodičů v areálu spolku (např. pro focení). Zvýšení bezpečnosti návštěvníků při aktivitách s koňmi nám umožnil nákup bezpečnostních jezdeckých přileb, chrániče páteře a bezpečnostní jezdecké vesty.